Pomladni pohod po Videmski planinski poti

Na lepo, sončno soboto smo se cici planinci podali na naš pohod pa ravninskem delu Haloške planinske poti.

Pot smo pričeli pri ribogojnici Hrga v Šturmovcih. Pohodnike je najprej nagovoril g. Ignac Topolovec, gorski vodnik PD Naveza in nam zaželel poskočen in varen korak. Nato smo se ustavili pri lastniku ribogojnice, g. Dušanu Hrga. Povedal nam je nekaj zanimivosti o gojenju postrvi, nakar smo si še ogledali bazene polne rib. Otroci niso mogli skriti navdušenja nad takšno količino rib.

Po zanimivem ogledu smo se poslovili in nadaljevali našo pot, ki nas je vodila skozi gozd in naprej po kolovozni poti ob reki Dravi. Lahko smo opazovali reko, ki se v tem predelu razširi in mu rečemo Ptujsko jezero. Videli smo različne ptice, ki sobivajo v tem okolju. Najpogostejše so bile  race, galebi in labodi. Opazovali smo jih z razgledišča za ptice, ki je bila tudi naša končna destinacija. Z daljnogledom smo lahko videli tudi, kako ptice gnezdijo, saj imajo na reki gnezdišča.   Po ogledu, počitku in sladkanju, smo se odpravili po isti poti nazaj do ribogojnice, kjer smo si privoščili pravo malico iz nahrbtnikov.

Ker smo pot , ki je bila dolga 6 kilometrov, premagali brez večjih naporov, nas je vodnik Ignac nagradil s sladoledom.

Mentorica: Zdenka Čeh

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost