Mednarodni dan strpnosti v našem vrtcu

16. novembra smo v Vrtcu Videm obeležili mednarodni dan strpnosti, ki ga je na pobudo Unesca razglasila Organizacija združenih narodov. Otroci vseh oddelkov so si uvodoma ogledali lutkovno predstavo Pod medvedovim dežnikom, ki je bila odlično izhodišče za pogovor o prijateljstvu, strpnosti in medsebojnem spoštovanju. Spoznali so, da je strpnost zelo pomembna v naših odnosih in da je pogoj za to, da sodelujemo, se skupaj igramo, ustvarjamo, se imamo radi in smo prijatelji.

Ob koncu dejavnosti smo ustvarili še »drevo strpnosti in prijateljstva«, kamor je vsak otrok in zaposleni obesil svojo poslikano dlan. Tako smo stkali močno mrežo prijateljstva, ki nas povezuje in vedno znova spomni, da največ v življenju štejejo vrednote, kot so spoštovanje, strpnost, prijateljstvo in ljubezen.

Najstarejši otroci so o strpnosti povedali:

»Strpen sem, ko ne prehitevam v koloni.« (Kevin)
»Strpnost je, da smo prijazni in potrpežljivi tudi do mlajših«. (Ema in Zarja)
»Strpen sem bil, ko je bratec mel celi dan tekmo, pa sem ga prijazno čako.« (Matija)
»Strpni smo, ko imamo radi sebe takšne, kot smo.« (Erik)
»Strpni smo, ko gremo na sladoled in počakamo v vrsti.« (Gal)
»Strpni smo, ko smo vsi skupaj prijatelji in se igramo«. (Antej)
»Strpni smo, ko se igramo tudi s tistimi, ki niso enaki kot mi.« (Gašper)
»Strpni smo, ko počakamo na igračo, ki jo ima nekdo drug.« (Teo D.)
»Strpni smo, ko ne kričimo takrat, ko govori nekdo drug.« (Gal)

Več fotografij si lahko ogledate tukaj.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost