Teden knjige

Knjige. Knjige so lahko skozi življenje čudovite spremljevalke. Od nežnih otroških let, ko so bile za nas važne samo tiste knjige z dobro pravljico in ilustracijami; preko najstniških let, ko nas je velikokrat posrkalo v nek zmeden vrtiljak velikih čustev in ko nekako nismo prav vedeli, kaj si začeti z novim človekom, ki je nastajal iz otroka, smo lahko našli tolažbo in oporo v knjiga z zgodbami podobno naši in se nismo počutili sami in preveč drugačni; in potem dalje skozi čas, ko se nam je dogajalo življenje odraslih in smo tu in tam morda za hip zmogli ustaviti prehitro minevajoč čas s skodelico čaja in dobro knjigo ob kakšnem deževnem nedeljskem popoldnevu; vse do starosti, ko smo se spet vrnili k pravljicam in se morda šele skozi izkušnje življenja naučili videti resnično globino dobre pravljice, dobre knjige.

V tednu knjige smo tudi otrokom poskušali na različne načine približati pomen knjige ter kako s knjigo rokujemo in kako zanje skrbimo, da se ne uničijo. Skozi ves teden so se odvijale različne dejavnosti. Ogledali smo si dramsko igro O miški, ki je zbirala pogum Nine Mav Horvat, ki so nam jo pripravili naši otroci iz skupine Breza skupaj z vzgojiteljicama Smiljano in Zdenko. Dramsko igro so nam pripravile tudi vzgojiteljice, in sicer Srečna žaba Mateje Črv Sužnik. Izdelali smo kazalke in obiskali knjižnico, kjer nam je knjižničarka pripovedovala pravljico in nam predstavila, kako deluje knjižnica. Imeli smo res čudovit teden 🙂

Fotografije si lahko ogledate tukaj.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost