Pust

V ponedeljek 4.3.2019 smo se z najstarejšimi otroci iz vrtca pri OŠ Videm ter podružnic Leskovec in Sela udeležili 9. tradicionalne otroške pustne  povorke na Ptuju in pustne povorke ”Fašenk na Vidmu 2019”.  Ves februar smo pridno rezali, šivali in ustvarjali pustne kostume. Tokrat nam vreme ni tako zagodlo kot lani in smo se predstavili v obeh povorkah v kostumih ribic. Na Ptuj smo se odpeljali z avtobusom.  Povorke, ki je potekala po mestnih ulicah in trgih, se je udeležilo preko 1200 otrok iz različnih vrtcev po Sloveniji. Sledilo je pustno rajanje v karnevalski dvorani, kjer smo se posladkali s pustnimi krofi in kosilom. Med čakanjem na povorko na Vidmu smo se malo odpočili v igralnici in okrepčali z malico. Nakar smo se odpravili do parkirišča pri videmskem pokopališču, povorka je od tam krenila proti centru Vidma, kjer je na koncu sledila predstavitev skupine, ribice. Čeprav malo utrujeni, a vseeno z nasmejanimi obrazi in zadovoljni, smo zaključili ponedeljkovo pustno dogajanje in se odpravili domov.

Za ogled galerije pritisnite na fotografijo.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost